Öncü Eğitimciler
Öğretmen Zümreleri
Eğitim Akademisi
Öğretmenler Odası
Öğretmenim Sempozyumu
Sitelerimiz
Tematik Öğretmen Gezileri
Çözüm Ortaklıkları
Yazar Öğretmenler
Haberler
İncir Çekirdeği
İletişim
Anadolu Faaliyetleri
Uluslararası
Basında Biz
Öncü Çocuk Akademisi
#BeyazTebeşir
Öncü Konuşmalar
Öğretmen Atölyeleri

Öncü Konuşmalar - Prof. Dr. Ayla GÜRDAL

ÖNCÜ KONUŞMALAR

ÖĞRETMEN YETİŞTİRME: Dünü, Bugünü ve Öneriler

13 Ocak 2018

18:00- 19:30

Prof. Dr. Ayla GÜRDAL

DİNLEYİCİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Öncü Eğitimciler olarak alanlarında çalışmalarıyla bize ışık tutmuş olan kıymetli hocalarımızı “Öncü Konuşmalar” programında misafir ediyoruz. Ayda bir kez gerçekleştirmeyi planladığımız bu buluşmalarda; sizleri, onların deneyimlerinden faydalanmanız ve onlarla sohbet edebilmeniz için derneğimize bekliyoruz. İlk buluşmayı ülkemizde Fen Eğitimi alanında yaptığı kıymetli çalışmalarla tanıdığımız, Emekli Profesör Doktor Ayla GÜRDAL Hanımefendi ile gerçekleştiriyoruz.

Öğretmen yetiştirme, ülkemizde hala tartışılan, sürekli yeniliklerle daha iyi hale getirmenin ve geliştirmenin yolları araştırılan bir gündem oluşturmaktadır. Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz IX. Ulusal Öğretmenim Sempozyumu’nda da eğitimcilerin bu konu üzerine farklı açılardan dile getirdikleri sıkıntıları ve çözüm önerilerini paylaştık. Elbette okullarda verilen eğitimin niteliğini belirleyen en önemli etken öğretmendir. Bu nedenle de öğretmeni nasıl yetiştirdiğiniz, sınıfa girmeden önce ne ile donattığınız çok önem arz etmektedir. Ülkemize öğretmen yetiştirme konusunda hizmet etmiş çok kıymetli hocalarımız sayesinde bugün, yarının çocuklarına daha nitelikli eğitim veren öğretmenlerimiz mevcut. Artık herkesin kabul ettiği tartışılmaz gerçek öğrencilerin merak duygusunu besleyen, sorgulayan, öğrenciyi köreltmeyen, bilimi ve bilimsel çalışmayı sevdiren, en önemlisi çocuğu eğlendirerek öğreten öğretmenlere ihtiyacımız olduğudur.

Profesör Doktor Ayla GÜRDAL; özellikle küçük yaşlarda merak ve sorgulamanın zirveye ulaştığına dikkat çekerek çocukların bu meraklarını canlı ve işler tutmanın gerekli olduğunu her fırsatta vurguluyor. Fen Eğitimi alanında ülkemize çok değerli katkılar sağlamış Marmara Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayla GÜRDAL Hanımefendi’yi 13 Ocak Cumartesi günü saat 18:00-19:30 arasında “Öncü Konuşmalar”da “Öğretmen Yetiştirme: Dünü, Bugünü ve Öneriler” konu başlığı ile misafir ediyoruz. Bu güzel buluşmaya hepinizi davet ediyoruz.

Gönlümüzün kontenjanında sınır olmasa da dernek merkezimizde gerçekleşecek bu buluşmalarda mekanımız kısıtlıdır. Katılmak için lütfen başvuru yapınız.

Prof.Dr.Ayla Gürdal kimdir?

İlk, Orta ve Lise eğitimini Balıkesir’de tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Lisans’tan mezun oldu. Trabzon Lisesi’nde, Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü ve İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü’nde 19 sene Milli Eğitim’de öğretmenlik yaptı. Eğitim Enstitüleri’nin 1982 yılında Üniversitelere bağlanmasından sonra, Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamladı. 1991 yılında Doçent, 1997 yılında Profesör oldu. Çeşitli idari görevlerde bulunan Gürdal, Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Eğitimi bölümünün ilk Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış, 40’a yakın master ve doktora yaptırmış ve bir çok eğitim projelerinde yer almıştır. Çeşitli üniversitelerde Rektör, Dekan ve Profesör olarak görev yapan öğrencileri bulunan Gürdal, iki çocuk annesidir.

YER      : ÖNCÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ

DİNLEYİCİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

İRTİBAT : 0 216 640 10 55

Sayfa Görüntülenmesi : 4753
2018-01-05

Yorumlar

 BirEğitimci  2018-01-14 14:41:40
 Çok güzel ve çok anlamlı bir programdı. Devamını bekleriz, emeğinize sağlık. :)
 
 BirEğitimci  2018-01-14 14:41:35
 Çok güzel ve çok anlamlı bir programdı. Devamını bekleriz, emeğinize sağlık. :)
 
 
 
 
 
   
 

Güncel Öncü Eğitimciler EtkinlikleriÖncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 25-28 Ocak 2023
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 12-14 Kasım 2023
İnsanlığın Önderi Öğretmenler İçin
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 13-15 Kasım 2023
Yönetim Kurulu ve Dernek Kurulları Üye ve Görevleri 2022
Srebrenitsa'ya Dönüş: Büyük Balkan Gezisi 7 - 17 Temmuz 2023
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 4-7 Temmuz 2023
Öncü Eğitimciler Kıbrıs Turu 12-14 Kasım 2023
Kudüs Seferi 1-4 Temmuz 2022
ELSpath Listening & Speaking
Kriter Akademi 'Milimetrik' Yardımcı Ders Kitapları
Siz de Yazar mısınız?
Öncü Telegram Zümreleri
STEM Eğitim Setleri - Derneğimize Özel İndirim
Fas Endülüs Turu - Sadece Fas Turu
 
 


ULUSLARARASI ÖNCÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ 2013 - Tel: 0 216 640 10 55 - oncuegitimciler@gmail.com - Site Haritası
 .