Öncü Eğitimciler
Öğretmen Zümreleri
Eğitim Akademisi
Öğretmenler Odası
Öğretmenim Sempozyumu
Sitelerimiz
Tematik Öğretmen Gezileri
Çözüm Ortaklıkları
Yazar Öğretmenler
Haberler
İncir Çekirdeği
İletişim
Anadolu Faaliyetleri
Uluslararası
Basında Biz
Öncü Çocuk Akademisi
#BeyazTebeşir
Öncü Konuşmalar
Öğretmen Atölyeleri

Öncü Öğretmen Umresi II Programı Başarıyla Tamamlandı

ÖNCÜ EĞİTİMCİLER ÖĞRETMEN UMRESİ-II PROGRAMI TAMAMLANDI

Öncü Eğitimciler Derneği tarafından düzenlenen ve 25 Ocak  - 08 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen öğretmen umresine katılan öğretmenler yurda döndü.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Öğretmen Umresi Programı, katılımcılarının büyük çoğunluğunun öğretmen olması hasebiyle, öğretmenlere yönelik çeşitli programlarla zenginleştirilmiş olarak hazırlandı ve program doğrultusunda hareket edildi.

            Öğretmen Umresi – II Programı 10 gün Mekke, 4 gün de Medine olmak üzere 14 gün sürdü. Mekke’de, yapılan umrelerin yanısıra, çeşitli kurum ve kişilere yönelik ziyaretler de gerçekleştirildi. Örneğin, Mekke Müftülüğü, Ümmül – Kurâ Üniversitesi, Mekke Ebû Hanife Okulu, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’i anlatan çeşitli müzeler (Esselamü Aleyke Eyyühen Nebiyyü Müzesi‏),  Harameyn’i anlatan çeşitli müzeler, bazı öğretmenleri ve diğer eğitimcileri evinde ziyaret, vb.

            Öğretmen Umresi’nin Mekke ayağında Hudeybiye, Arafat, Mina, Müzdelife, Sevr ve Hira Mağaraları, Hz. Aişe Mescidi, Hz. Meymûne (r anhâ) ziyareti, Cennetül Muallâ vb. ziyaretler de gerçekleştirildi. Ayrıca Cidde Şehrine gidilerek, oradaki Dünya Kur’ân-ı Kerim Öğretim Programına ve İkra TV’nin yayınına katılım gerçekleştirildi.

            Umre Programının Medine bölümünde de Efendimiz (sav) ve Mescid-i Nebi’ye ziyaretler yapıldı. Ayrıca, Mekke bölümünde olduğu gibi çeşitli müze ve kurum gezilerine devam edildi. Cennetül Bâki, Uhud Şehitliği ve bölgedeki mescitlere ziyaretlerde bulunuldu ve yerlerin tanıtımları yapılmaya çalışıldı.

            Öğretmenlerimizin bilgi ve kültür birikimlerinin arttırılmasının önemine vurgu yapılmasının yanısıra, özellikle hac ve umrenin ana faydası olan ümmet ve kulluk bilinci başta olmak üzere, bilinç sahibi olmalarının gereği üzerinde sık sık durulan umre programında, istişare ile ve grup olarak hareket ederek çeşitli faaliyetlerin gerçekleştirilmesi, yeni yerlere ve kişilere uyum becerilerinin arttırılması, farklı umre programlarında kendilerinin de rehberlik edebilmeleri için organizasyon becerisi kazanma gibi yararlar da elde edilmiş oldu.

Umre programının çeşitli aşamalarında sık sık katılımcı öğretmenlerden bilgi ve görüş alındı ve kendilerince değerlendirmeler yapıldı. Bunlardan göze en çok çarpan hususun, “umrenin bazı kurum ya da firmalar tarafından belirlenen tekdüze ve kupkuru bir program olmanın ötesinde, katılan gruba, yaşa, cinsiyete göre şekillendirilmesi gereken bir ictima olmasının daha önemli olduğu” değerlendirmesiydi.

Öğretmenler ve diğer eğitimciler tarafından, yapılan son değerlendirmede, böyle bir program düzenleyen Öncü Eğitimciler Derneği’ne teşekkür edildi ve bu tür programların sürdürülmesi ve yaygınlaştırılması temennilerinde bulunuldu.

 

Sayfa Görüntülenmesi : 4370
0000-00-00
 
 
 
 
   
 

Güncel Öncü Eğitimciler EtkinlikleriBalkan Turu - 16 - 22 Temmuz 2024
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 2024 Yazı
Tübitak -Teknofest Projeleri - 9 Mart 2024
Bahar Dönemi Okuma - Etkinlik Çalışmaları 2024
Safranbolu ve Kastamonu Gezisi - 27-28 Nisan 2024
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 22-27 Ocak 2024
Eğitim Akademisi 2023 - 2024 Bahar Dönemi Çağrısı
2024 Yarıyıl Tatili Tematik Öğretmen Gezileri
Öncü Eğitimciler Kıbrıs Turu 22-24 Ocak 2024
Gariplerin İzinde Endülüs Gezisi - 24 - 28 Ocak 2024
Eğitici Oyunlar Atölyesi - 25 Kasım 2023
Eğitim Akademisi Okuma - Etkinlik Çalışmaları
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 25-28 Ocak 2023
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 12-14 Kasım 2023
 
 


ULUSLARARASI ÖNCÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ 2013 - Tel: 0 216 640 10 55 - oncuegitimciler@gmail.com - Site Haritası
 .