Öncü Eğitimciler
Öğretmen Zümreleri
Zirveler
Konferans
Söyleşi
Çalıştay
Kurs
Seminerler
Paylaşım Toplantıları
POP
Eğitim Akademisi
Öğretmenler Odası
Öğretmenim Sempozyumu
Sitelerimiz
Kültürel Etkinlikler
İnsan Kaynakları
Yazar Öğretmenler
Haberler
İncir Çekirdeği
İletişim
Anadolu Faaliyetleri
Uluslararası
Basında Biz
Öncü Çocuk Akademisi
#BeyazTebeşir
Öncü Konuşmalar
Öğretmen Atölyeleri

Kodlama ve Robotik Zirvesi: "Hayallerinizi kodlayın ve üretin"

Kodlama ve Robotik Zirvesi

"Hayallerinizi kodlayın ve üretin"

28 Nisan 2018, İstanbul

Çekmeköy ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR KIZ AİHL

 

Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği tarafından hazırlanan ve İstanbul, Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız AİHL'de gerçekleştirilecek olan 'Kodlama ve Robotik Zirvesi' açılış konuşmalarının ardından 1 konferans, 3 bildiri oturumuyla başlayacak, öğleden sonra atölye uygulamalarıyla devam edecektir. 

Öğleden sonra birer saatlik 11 farklı atölye yapılacaktır. Aranın ardından atölyeler bir kez daha tekrar edilerek farklı atölyelere katılma imkanı sağlanacaktır. Atölye içerikleri ile açıklamalar program günü katılımcılara verilecektir. Katılımcılar içeriğe bakarak hangi başlık altında hangi çalışma yapılacağı ile ilgili bilgi edinebileceklerdir.

Alana ilgi duyan herkesi, öğretmen adaylarını, öğretmenleri ve eğitimcileri programa bekliyoruz.

Programımız ücretsizdir.

Katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

DİNLEYİCİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

NOT: Bazı atölyelere bilgisayar ile uygulamalı katılım sağlandığından bilgisayarınızı getirebilirsiniz.

Yer: Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız AİHL, İstanbul 

Hamidiye Mahallesi, Barbaros Hayrettin Paşa Cd. No:4, 34787 Çekmeköy / İstanbul

Ulaşım Tarifi: 

Avrupa yakası; 

Altunizade metrobüs durağından Millet Bahçesi (Parkı) durağına yürünerek(Ümraniye/Şile Yönü) 11ÜS, 11 ve 11A  nolu hatlar ile yaklaşık 15 dk çevreyolu üzerinden transit ulaşımla plazalar durağında inilerek üst geçitten karşıya geçerek okula ulaşabilirsiniz.

Marmaray ile Üsküdar Sahil İETT durağından 11ÜS, 11 ve 11A  nolu hatlar ile yaklaşık 25 dk çevreyolu üzerinden transit ulaşımla plazalar durağında inilerek üst geçitten karşıya geçerek okula ulaşabilirsiniz.

Mecidiköyden 522ST hattı ile yaklaşık 35 dk çevreyolu üzerinden transit ulaşımla plazalar durağında inerek üst geçitten karşıya geçerek okula ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakası;

Üsküdar Sahil İETT durağından 11ÜS 11 ve 11A  nolu hatlar ile yaklaşık 25 dk çevreyolu üzerinden transit ulaşımla plazalar durağında inilerek üst geçitten karşıya geçerek okula ulaşabilirsiniz.

Kadıköyden 14 Nolu hatta binerek Millet Bahçesi (Parkı) durağından (Ümraniye/Şile Yönü) 11ÜS, 11 ve 11A  nolu hatlar ile yaklaşık 15 dk çevreyolu üzerinden transit ulaşımla plazalar durağında inilerek üst geçitten karşıya geçerek okula ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kadıköyeden Çekmeköy minimüslerine binerek plazalar durağında inilerek üst geçitten karşıya geçerek okula ulaşabilirsiniz.

Diğer yerlerden iett üzerinden Plazalar (Sultanbeyli Yönü) veya Plazalar (Üsküdar Yönü) araması yapılarak ulaşılabilir. (http://www.iett.istanbul/) 

Google Haritalar: https://goo.gl/maps/NBh3txgJvom

 

AÇILIŞ KONUŞMALARI
10.00 – 10.30
 
KONFERANS
10: 30 – 11:15
 

BİLGİSAYAR EĞİTİMİNDE DÖNÜŞÜM: DÜŞÜNME, KODLAMA, ÜRETME
Doç. Dr. Serhat Bahadır KERT
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı
 
Çay Kahve Arası: 11.15 – 11.30
BİLDİRİLER
11.30 – 12.45
DEZAVANTAJLI BÖLGE: KÖYLERDE KODLAMA EĞİTİMİ Fatma BARKUŞ
Süleyman Demirel Üniversitesi - Yüksek Lisans Öğrencisi
TÜRKİYE'DEKİ ROBOT TÜRLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI VE ROBOT YARIŞMALARI Burhaneddin TUNA
TÜZDEV- Dünya Robot Olimpayları Koçu
STEM TEMELLİ ROBOTİK VE KODLAMA 
Salim AÇIKGÖZ
MEB Bozüyük Cumhuriyet İlkokulu - Müdür

 
Öğle Arası  12: 45 – 14: 00
ATÖLYELER 
14.00 – 15.00 / 15.30 – 16.30
[Tüm atölyeler belirtilen saatlerde tekrar atölyeleri olarak iki defa uygulanacaktır]
OKUL ÖNCESİNDE KODLAMA Ayşen TÜFEKÇİ  & Esem ÖZDEŞ ERDEN 
MEB Eyyup Genç İlkokulu - Okul Öncesi Öğretmeni
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ
Emine AYTEKİN
Esra SOYLU
Başarı Koleji - Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
PAROLA=DÜŞÜN + TASARLA + KODLA +  ÜRET Belgin KANBEY
Osman Gazi Okulları - Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN ROBOTİK Oğuzhan ÖZEL
Murat KARAKAMIŞ
MEB Vedide Baha Pars Ortaokulu - Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
MEB Vedide Baha Pars Ortaokulu - Müdür
ROBOTİK İLE STEM ÖRNEK UYGULAMASI Nur CENGİZ
Boğaziçi Üniversitesi -  Fen Bilgisi Eğitimi Öğrencisi
M.N.S. ROBOT KULÜBÜ
(Makey Makey ve Basit Robotlar)

Esma CERENCİ SEYHAN
MEB Munir Nureddin Selçuk Orta Okulu- Fen Bilgisi Öğretmeni
MUCİT ATÖLYESİ (Stem-Up) UYGULAMALARI
Mehmet Sami EPBAYGÜN
Acıbadem Okulları - Robotik Kulüpler Takım Lideri
PYTHON İLE SOMUT UYGULAMALAR
Fatih ZOR
Batuhan KUTLUCA
Kodla Konya - Proje Koordinatörü
AKILLI EV GÜVENLİK SİSTEMLERİ Ayşe ÖZLÜ
MEB Ömer Dinçer İmam Hatip Ortaokulu - Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
ERKEN ROBOTİK VE STEM-UP ETKİNLİKLERİ Tuğçe Nur ÇAVDAR
Acıbadem Okulları - Öğretmen
ARDUNİO İLE ÇEVRE OTOMASYONU Selen ŞEN
MEB Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu - Billişim Teknolojileri Öğretmeni
POSTER SUNUMLAR
NEWTON'UN YERÇEKİMİ BULUŞU,
ELMALARI YAKALA, LABİRENT
Azra ÖKSÜZ
Bahçeşehir Koleji - Öğrenci

RENK SEÇEN ROBOT
ARAMA KURTARMA ROBOTU
 

Muhammet GÜRÇAY
MEB Yakacık MTAL - Elektronik Öğretmeni
 

DEĞERLENDİRME VE KAPANIŞ TÖRENİ

16.30 – 17.00


Sayfa Görüntülenmesi : 3236
2018-04-18
 
 
 
 
   
 

Güncel Öncü Eğitimciler Etkinlikleri



STEAM Fıtrata Dayalı Öğrenme - 28 Eylül 2019 Cumartesi
Yönetim Kurulu ve Dernek Kurulları Üye ve Görevleri 2019
Yeni Dönem Yeni Öncü Eğitimciler
Doğa İle Kültür İç İçe Ege Gezisi-II 12-13 Ekim 2019
Evliya Çelebi’nin İzinde Batı Trakya Gezisi - 19 – 20 Ekim 2019
Eğitim Akademisi Geleceğin Öğretmenlerini Bekliyor!
2019 - 2020 Yılı Ders Programı
Alternatif Öğretim Yöntemleri Atölyesi - 8 Eylül 2019 Pazar
Alternatif Yaklaşımlara Göre Oyun Üretimi - 24 Ağustos 2019 Cumartesi
Din Eğitiminde Oyun ve Eğlenceli Etkinlikler Atölyesi - 27 Temmuz 2019 Cumartesi
Etkili Öğretmenlik Atölyesi - 8 Eylül 2019 Pazar
Etkili Sınıf Yönetimi Atölyesi - 7 Eylül 2019 Cumartesi
Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi-31 Ağustos - 1 Eylül 2019
Enneagram, Kişilik Analizleri 2. Seviye - Başlangıç 15 Temmuz 2019 Pazartesi
Enneagram, Kişilik Analizleri Giriş Seviyesi - 13 Temmuz 2019 Cumartesi
 
 


ULUSLARARASI ÖNCÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ 2013 - Tel: 0 216 640 10 55 - oncuegitimciler@gmail.com - Site Haritası
 .