Öncü Eğitimciler
Öğretmen Zümreleri
Eğitim Akademisi
Öğretmenler Odası
Öğretmenim Sempozyumu
Sitelerimiz
Kültürel Etkinlikler
İnsan Kaynakları
Yazar Öğretmenler
Haberler
İncir Çekirdeği
İletişim
Anadolu Faaliyetleri
Uluslararası
Basında Biz
Öncü Çocuk Akademisi
#BeyazTebeşir
Öncü Konuşmalar
Öğretmen Atölyeleri

Mucize Öğretmenin Türkçe ve Matematik Kampı

Kitap adı: Mucize Öğretmenin Türkçe ve Matematik Kampı

Yazar: Hüseyin AKAR

Yayınevi: Arı

Baskı yılı: 2014

 

Kitap Tanıtımı: 

II. Dönem 1. Sınıftaki öğrencilerimize yardımcı olmak, Türkçe ve Matematiği eğlenceli, kolay olduğunu yansıtmak amacıyla her biri 4 fasikülden oluşan Mucize Öğretmenin Türkçe ve Matematik Kampı kitapları Arı Yayınlarından çıktı.

Çalışmalarda, Türkçe öğretiminde sadece dinleme, konuşma, okuma, yazma, görsel okuma ve görsel sunu becerilerinin geliştirilmesi değil, aynı zamanda düşünme, anlama, sıralama, sınıflama, sorgulama, ilişki kurma, eleştirme, tahmin etme, analiz-sentez yapma, değerlendirme gibi zihinsel becerilerin de geliştirilmesini hedefliyor. Ayrıca matematikteki kuram ve kurallarına derin bakış açısı sağlıyor. Etkinliklerdeki işlemler arasında sistematik bir bağlantı kuruluyor. Sayılar arasındaki ilişki sürekli ama farklı etkinliklerle tekrar edilerek kavratılıyor. Böylece  her bir işlem düşünce  çalışmasına dönüşüyor.

Bu etkinlikler, çocuklar yaratıcılık yönlerini kullandığı için bilişsel becerilerini ve görsel algısını geliştirerek geometrik şekillerdeki kanunları görüp devam ettirebilmesini sağlıyor ve ilerletiyor. Böylece dersler, daha eğlenceli olacak daha çok sevilecektir.

 

Yazar Özgeçmiş:

20 Aralık 1960 Yozgat’ta doğdu. İlköğretimi Yozgat’ta, liseyi Kayseri’de tamamlayarak Kütahya Eğitim Enstitüsüne devam etti. Okulun bitmesinden sonra sırayla Tunceli, Mersin, Ağrı ve Yozgat’ta sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 16 yıllık öğretmenken Gazi Üniversitesi Eğitim Deneticiliğini okudu. Daha sonra yurtdışında görevlendirildi.

Beş yıl Almanya - Agusburg kentinde Türk çocuklarının eğitimiyle uğraşırken Almanya-Bavyara eğitim sistemini de tanıma ve inceleme fırsatını yakaladı. Almanya’ da eğitici seminerlere katıldı. Kendisi de farklı ülkelerde ve farklı illerde öğretmenlere ve velilere yönelik seminerler verdi. Yurtdışı görevinden sonra Kayseri’ ye dönerek birinci sınıfta aldığı öğrencileri farklı metot ve stratejilerle yetiştiren Hüseyin AKAR beşinci sınıfa geldiğinde yalnız Kayseri’ de değil Türkiye’ de tanınmaya başladı. Artık onun adı “Mucize Öğretmen”di.

Öğretmenliği süresince kendini geliştirebilecek tüm seminerlerde görev aldı. Bir yıl süren Metot Geliştirme kursuna katıldı. Eğitimde iyi örnekler projesinde yer aldı.  Möntessöri Eğitim Sistemi kurslarına katılarak Möntessöri Asistanı oldu. Yurt içinde ve yurtdışında çeşitli gazetelerde mesleki makaleleri yayınlandı. Birinci sınıflara yönelik  okuma- yazma ve matematik setinin yanında hikâye kitapları da bulunmaktadır. Şu anda  Tekden Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanlığı görevini ve Londra Marathon Science School of Excellence’da eğitim danışmanlığı yapıyor. 32 yıllık eğitimci olan Hüseyin AKAR evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Yazar İletişim: huseyinakar38@gmail.com / 0 505 515 37 15

Sayfa Görüntülenmesi : 3372
2014-02-10

Yorumlar

 kamon  2015-04-26 16:06:15
 nereden açılıor.
 
 yesilyurtlu hasan  2015-02-04 01:46:28
 Cok guzel bir kitap
 
 taner aslan  2015-02-04 01:44:15
 Õğrenciler hic bir sey anlayamiyor hic bir talimat yok bunasil kitap
 
 Cafer Ali Aydın  2014-03-10 21:28:40
 Bir kelimenin anlamı onu kullanırken kastettiğiniz anlamıdır. Burada kastedilen farklı bir öğretmenin hazırladığı bir kaynak kanımca. Bunu bile eleştirmek ya da bence yapacak işi olmayanların bu tarz şeyleri iş edinmesidir. Bence kitapların ismi gayet güzel hocam. Devam edin....
 
 Mehmet Salih Köse  2014-02-18 12:15:31
 Sevgili hocam merhaba. Mücize kjelimesi ancak ve ancak peygamberlerle özdeşleşen bir kelimedir. Türk toplumunda yanlış kullanılmaktadır. Rica etsem HARİKÜLADE kelimesini.veya olağan üstü fevkalede müteradif kelimeleri kullansak acab daha iyi olmazmı. sevgilrimle başarı
 
 
 
 
 
   
 

Güncel Öncü Eğitimciler EtkinlikleriZekâ Testlerinde İndirim Avantajı
Dua Edelim İyi ki Oyun Var - 20 Kasım 2019 Çarşamba
Severek Sevdirerek Kur'an-ı Kerim Öğretme Yolları - 16 Kasım 2019 Cumartesi
STEM Eğitim Setleri ve Kendin Yap Maker Ürünleri - Derneğimize Özel İndirim
Enneagram, Kişilik Analizleri Giriş Seviyesi - 2 Kasım 2019 Cumartesi
Din Eğitiminde Oyun ve Eğlenceli Etkinlikler Atölyesi - 26 Ekim 2019 Cumartesi
Türkçe Dersi Eğitici Oyun Atölyesi - 9 Kasım 2019 Cumartesi
Eğitim Akademisi 2019 - 2020 Okuma ve Gezi Grupları
Öğretmen Umresi 23 Ocak – 02 Şubat 2020
Gariplerin İzinde Endülüs Gezisi - 18 - 22 Ocak 2020
Eğitici Oyunlar Atölyesi - 12 Ekim 2019 Cumartesi
Matematiğin Gizemli Dünyası - 2 - 12 Ekim 2019 Cumartesi
Stemist Space Mars'ta Tarım, Rover ve Roket Atölyeleri
Türkçe Dersi Eğitici Oyun Atölyesi - 5 Ekim 2019 Cumartesi
Öğretmen Atölyeleri [İstanbul ve Anadolu]- 2019-2020 Öğretim Yılı
 
 


ULUSLARARASI ÖNCÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ 2013 - Tel: 0 216 640 10 55 - oncuegitimciler@gmail.com - Site Haritası
 .