Öncü Eğitimciler
Öğretmen Zümreleri
Eğitim Akademisi
Öğretmenler Odası
Öğretmenim Sempozyumu
Sitelerimiz
Kültürel Etkinlikler
İnsan Kaynakları
Yazar Öğretmenler
Haberler
İncir Çekirdeği
İletişim
Anadolu Faaliyetleri
Uluslararası
Basında Biz
Öncü Çocuk Akademisi
#BeyazTebeşir

Mucize Öğretmenin Türkçe ve Matematik Kampı
-

Kitap adı: Mucize Öğretmenin Türkçe ve Matematik Kampı

Yazar: Hüseyin AKAR

Yayınevi: Arı

Baskı yılı: 2014

 

Kitap Tanıtımı: 

II. Dönem 1. Sınıftaki öğrencilerimize yardımcı olmak, Türkçe ve Matematiği eğlenceli, kolay olduğunu yansıtmak amacıyla her biri 4 fasikülden oluşan Mucize Öğretmenin Türkçe ve Matematik Kampı kitapları Arı Yayınlarından çıktı.

Çalışmalarda, Türkçe öğretiminde sadece dinleme, konuşma, okuma, yazma, görsel okuma ve görsel sunu becerilerinin geliştirilmesi değil, aynı zamanda düşünme, anlama, sıralama, sınıflama, sorgulama, ilişki kurma, eleştirme, tahmin etme, analiz-sentez yapma, değerlendirme gibi zihinsel becerilerin de geliştirilmesini hedefliyor. Ayrıca matematikteki kuram ve kurallarına derin bakış açısı sağlıyor. Etkinliklerdeki işlemler arasında sistematik bir bağlantı kuruluyor. Sayılar arasındaki ilişki sürekli ama farklı etkinliklerle tekrar edilerek kavratılıyor. Böylece  her bir işlem düşünce  çalışmasına dönüşüyor.

Bu etkinlikler, çocuklar yaratıcılık yönlerini kullandığı için bilişsel becerilerini ve görsel algısını geliştirerek geometrik şekillerdeki kanunları görüp devam ettirebilmesini sağlıyor ve ilerletiyor. Böylece dersler, daha eğlenceli olacak daha çok sevilecektir.

 

Yazar Özgeçmiş:

20 Aralık 1960 Yozgat’ta doğdu. İlköğretimi Yozgat’ta, liseyi Kayseri’de tamamlayarak Kütahya Eğitim Enstitüsüne devam etti. Okulun bitmesinden sonra sırayla Tunceli, Mersin, Ağrı ve Yozgat’ta sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 16 yıllık öğretmenken Gazi Üniversitesi Eğitim Deneticiliğini okudu. Daha sonra yurtdışında görevlendirildi.

Beş yıl Almanya - Agusburg kentinde Türk çocuklarının eğitimiyle uğraşırken Almanya-Bavyara eğitim sistemini de tanıma ve inceleme fırsatını yakaladı. Almanya’ da eğitici seminerlere katıldı. Kendisi de farklı ülkelerde ve farklı illerde öğretmenlere ve velilere yönelik seminerler verdi. Yurtdışı görevinden sonra Kayseri’ ye dönerek birinci sınıfta aldığı öğrencileri farklı metot ve stratejilerle yetiştiren Hüseyin AKAR beşinci sınıfa geldiğinde yalnız Kayseri’ de değil Türkiye’ de tanınmaya başladı. Artık onun adı “Mucize Öğretmen”di.

Öğretmenliği süresince kendini geliştirebilecek tüm seminerlerde görev aldı. Bir yıl süren Metot Geliştirme kursuna katıldı. Eğitimde iyi örnekler projesinde yer aldı.  Möntessöri Eğitim Sistemi kurslarına katılarak Möntessöri Asistanı oldu. Yurt içinde ve yurtdışında çeşitli gazetelerde mesleki makaleleri yayınlandı. Birinci sınıflara yönelik  okuma- yazma ve matematik setinin yanında hikâye kitapları da bulunmaktadır. Şu anda  Tekden Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanlığı görevini ve Londra Marathon Science School of Excellence’da eğitim danışmanlığı yapıyor. 32 yıllık eğitimci olan Hüseyin AKAR evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Yazar İletişim: huseyinakar38@gmail.com / 0 505 515 37 15

Sayfa Görüntülenmesi : 445
2014-02-10
Sayfaya Yorum Ekle
Adınız  E-posta
Yorumunuz
 

Yorumlar

 kamon  2015-04-26 16:06:15
 nereden açılıor.
 
 yesilyurtlu hasan  2015-02-04 01:46:28
 Cok guzel bir kitap
 
 taner aslan  2015-02-04 01:44:15
 Õğrenciler hic bir sey anlayamiyor hic bir talimat yok bunasil kitap
 
 Cafer Ali Aydın  2014-03-10 21:28:40
 Bir kelimenin anlamı onu kullanırken kastettiğiniz anlamıdır. Burada kastedilen farklı bir öğretmenin hazırladığı bir kaynak kanımca. Bunu bile eleştirmek ya da bence yapacak işi olmayanların bu tarz şeyleri iş edinmesidir. Bence kitapların ismi gayet güzel hocam. Devam edin....
 
 Mehmet Salih Köse  2014-02-18 12:15:31
 Sevgili hocam merhaba. Mücize kjelimesi ancak ve ancak peygamberlerle özdeşleşen bir kelimedir. Türk toplumunda yanlış kullanılmaktadır. Rica etsem HARİKÜLADE kelimesini.veya olağan üstü fevkalede müteradif kelimeleri kullansak acab daha iyi olmazmı. sevgilrimle başarı
 
 
 
 
 
   
 

Güncel Öncü Eğitimciler EtkinlikleriAra Tatilde Kudüs - 31 Ocak / 3 Şubat 2018
Enneagram, Kişilik Analizleri 2. Seviye - Başlangıç 23 Kasım 2017 Perşembe
Enneagram, Kişilik Analizleri Giriş Seviyesi - 18 Kasım 2017 Cumartesi
Çağrı: İmam Hatip Öğretmenleri Zirvesi, Gençlik ve İnanç Çalıştayı
Sınıf Yönetiminde Sorunlar ve Çözüm Önerileri Atölyesi - 25 Kasım 2017 Cumartesi
Değerlerimizin Eğitimi ve Değerlerimizin Yaşatılması Görevi Kime Emanet Edilmeli? - Mahmut BALCI
Bir Harfin Nesi Var İki Harfin Sesi Var - 11 Kasım 2017
Yeni(lenen) Öğretmen: IX. Ulusal Öğretmenim Sempozyumu
Öğretmenim Sempozyumu Kayıt ve Ödeme Bilgileri
Program: IX. Ulusal Öğretmenim Sempozyumu
Gariplerin İzinde Endülüs Gezisi II
Robotik ve Kodlama Eğitmen Eğitimi
KAİZEN Felsefesi ve Eğitim Kurumlarında İyiye Doğru Değişim - Bera Zeyneb TÜRKMEN
Eleştiri mi Kompleks mi? - Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞ
Liseye Geçişte Mümkün ve Adil Olan Nedir? - Muhammet YILMAZ
 
 


ULUSLARARASI ÖNCÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ 2013 - Tel: 0 216 640 10 55 - oncuegitimciler@gmail.com - Site Haritası
 .