Öncü Eğitimciler
Öğretmen Zümreleri
Eğitim Akademisi
Öğretmenler Odası
Öğretmenim Sempozyumu
Sitelerimiz
Tematik Öğretmen Gezileri
Çözüm Ortaklıkları
Yazar Öğretmenler
Haberler
İncir Çekirdeği
İletişim
Anadolu Faaliyetleri
Uluslararası
Basında Biz
Öncü Çocuk Akademisi
#BeyazTebeşir
Öncü Konuşmalar
Öğretmen Atölyeleri

SIRLI DÜNYASINDA KALBİMİZ

Kitap adı: SIRLI DÜNYASINDA KALBİMİZ

Yazar: ZAFER ZENGİN

Yayınevi: ALTINBURÇ YAYINLARI

Baskı yılı: 2010 - 2011

Sayfa sayısı: 96

ISBN: 978-975-9093-24-2

 

Kitap Tanıtımı: 

Henüz 13 günlük embriyo iken kalp meydana gelmeye başlar. Ardından binlerce hücre, bir merkezden emir almışçasına vücudu baştan sona dolaşacak kan damarlarının yapımına vesile olur. Yaratılışının 22. gününde embriyonun dolaşım sistemi işlemeye hazırdır ve ilk kalp atışlarıyla, yeni bir hayat belirtisi gözlenir. Dakikada 70, günde 100 bin, yılda 30 milyon ve 70 yıllık bir ömürde yaklaşık 3 milyar defa kasılıp gevşeyecek olan kalbin, çok ince hesaplarla gerçekleştirildiği her aşamasından belli olan bu yaratılışını, ibretle ve hayretle okuyacaksınız. Kalbinizin sizin için ne anlam ifade ettiğini, 10 dakika durmasının size nelere mal olacağını, sağlıklı tutmak için ne yapmanız gerektiğini, kalbinizdeki mükemmel tasarımların neler olduğunu, mucizevî çalışmasını, embriyolojik gelişiminin nasıl olduğunu ve aklınıza gelen bütün sorulara cevap bulabileceğiniz bir kitap arıyorsanız işte "Sırlı Dünyasında Kalbimiz". Kalbinize sağlık...

 

Yazar Özgeçmiş:

Tarih 30 Ağustos. Yer Artvin’in şirin bir ilçesi olan Şavşat. Sıcak bir Ağustos günü ve günlerden Pazar. Türkiye’de aynı zamanda 30 Ağustos Zafer bayramı kutlamaları yapılıyor. Tabii 30 Ağustos Zafer bayramında doğulursa çocuğa ne ad verirler…! Ya Zafer ya da bayram... Astsubay olan babam da "adı Zafer olsun" diyor…

         3 Yaşına kadar babamın mecburi görev yeri olan Artvin – Şavşatta kaldıktan sonra, bu sefer babamın İstanbul Üsküdar Topbaşı Cevaevine Astsubay olarak tayini çıkıyor. 3 yaşından 6 yaşına kadar Üsküdar’da Valide-i Atik Camisinin hemen yanında sokaktaki bir evde kaldıktan sonra, yine İstanbul Kartal’a bağlı Soğanlık semtindeki, anne ve babamın halen de kullanmağa devam ettikleri evimize taşındık. İlk Okul, Orta Okul ve Lise’yi yine İstanbul’da okudum. Üniversite için ise Samsun’u tercih ettim. (Veya o beni tercih etti…!) Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen – Fakültesi Biyoloji bölümüne 1989 yılnda girdim. 4 Yıllık üniversite eğitimimi 1993 yılı haziran ayında bitirdim. 4. Sınıfta iken Samsun’daki özel bir dershane olan Sakarya Dershanesi’nde hafta sonları, staj mahiyetinde derslere girmeye, kendimi yetiştirmeye başladım. Aslında ben Biyoloji bölümü mezunu olduğum için Biyolog’tum. Okulun bitimine yakın Samsun Devlet Hastanesi’nde Biyolog olarak bir ay staj yaptım. Üniversitede okurken, öğretmenlik için gerekli Pedagojik Formasyon derslerini de aldığımdan aynı zamanda Öğretmenlik Diploması da almıştım. Bu nedenle tercihimi öğretmenlikten yana yaptım.

        Mezun olduktan sonra 2 yıl Samsun Sakarya Dershanesinde Biyoloji Öğretmeni olarak çalıştım (1993-1995). Ardından Bursa Nilüfer Koleji’ne geçtim ve burada okulculuğa başladım. Aynı zamanda Nilüfer Koleji benim Bilim Olimpiyatlarına öğrenci hazırlama kariyerimin de başlangıç yeri oldu. Ulusal ve Uluslar arası Biyoloji Olimpiyatlarına öğrenci hazırlamaya ilk defa Bursa Nilüfer Koleji’nde başladım. 1. aşamayı geçen, 2. Aşamada madalya alan öğrencilerim oldu. Ardından 4 kişilik biyoloji milli takımına 2 öğrencim girdi. Bursa Nilüfer Koleji’nde de 2 yıl çalıştıktan sonra (1995-1997) vatani görevimi yapmak üzere askere, kısa dönem er olarak acemi birliği için Kütahya Hava Er Eğitim Tugay’ına, usta birliği için ise Şarkışla Hava Radar Mevzi Komutanlığına gittim. Ardından İstanbul Kaynak Holding’te (Sürat) kısa bir dönem Orta Öğretim kitaplarının Fen Bilgisi Biyoloji bölümlerini yazdım. Aynı zamanda benim, kitap yazma merakımı da giderebileceğim bir alan doğmuştu. İlk Öğretim, Lise ders kitapları, Kültür kitapları, Gonca dergisi gibi dergilere ve Genbilim gibi sitelere yazı hazırlamaya başladım. Yayınlanmış 12 tane ders kitabı (YGS - LYS ve Fen Bilgisi alanında), 1 tane kültür (Bilim Serisi - Sırlı Dünyasında Kalbimiz) ve bir tane de yeni çıkacak kültür (Bilim Serisi - Kanımızla Akan Hayat) kitabım bulunmaktadır. 

        1998 yılı ağustos ayından itibaren ise Biyoloji Öğretmenliği, Biyoloji Zümre Başkanlığı ve Biyoloji Olimpiyat Koordinatörlüğü görevine başladım. (1998-2006) 2006 yılına geldiğimde ise ufukta yeni bir kapı açılmıştı. Bu sefer İzmir Yamanlar Koleji’ne Biyoloji Öğretmeni ve Biyoloji Olimpiyat Koordinatörü olarak gittim. (2006- Allah (c.c) bilir…..) Halen İzmir Yamanlar Eğitim Kurumları’nda Biyoloji öğretmenliği yapıyor ve Biyoloji Olimpiyatına öğrenci hazırlamaya devam ediyorum. Evliyim, biri kız biri delikanlı iki yavrumuz var.

 

Yazar İletişim: zaferzengin70@gmail.com / 0 505 455 79 59

Sayfa Görüntülenmesi : 4771
2014-02-10
 
 
 
 
   
 

Güncel Öncü Eğitimciler EtkinlikleriGönül Coğrafyamız Balkan
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 2024 Yazı
Tübitak -Teknofest Projeleri - 9 Mart 2024
Bahar Dönemi Okuma - Etkinlik Çalışmaları 2024
Safranbolu ve Kastamonu Gezisi - 27-28 Nisan 2024
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 22-27 Ocak 2024
Eğitim Akademisi 2023 - 2024 Bahar Dönemi Çağrısı
2024 Yarıyıl Tatili Tematik Öğretmen Gezileri
Öncü Eğitimciler Kıbrıs Turu 22-24 Ocak 2024
Gariplerin İzinde Endülüs Gezisi - 24 - 28 Ocak 2024
Eğitici Oyunlar Atölyesi - 25 Kasım 2023
Eğitim Akademisi Okuma - Etkinlik Çalışmaları
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 25-28 Ocak 2023
Öncü Eğitimciler Kudüs Seferleri 12-14 Kasım 2023
 
 


ULUSLARARASI ÖNCÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ 2013 - Tel: 0 216 640 10 55 - oncuegitimciler@gmail.com - Site Haritası
 .